space space space
 
home
 
 
space
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
spacer
space
space
space
 
space space space
 
 

Usługi Skanowanie kolor i cz - b (zapis w formacie .tif, .gif, .jpg, .pdf, .doc, .rtf).

 
 
 
 

Skanowanie jest to proces będący odwrotnością procesu drukowania z nośników cyfrowych. Czyli obraz który mamy w postaci materialnej wydrukowany na jakimkolwiek nośniku fizycznym typu np. papier, folia, materiał, fotografia, zamieniamy w obraz cyfrowy (elektroniczny) i zapisujemy go na nośniku do przenoszenia danych cyfrowych(komputerowych). Skanowanie wykonujemy na:

*Skanerach płaskich (tablicowych)
Wielkość rozpoznawanego oryginału nie może być większa od formatu A-3 (297X420mm), a oryginały skanowane mogą mieć postać książek, folderów i innych przedmiotów, których waga nie przekracza 5 kg.

*Skaner szczelinowy wielkoformatowy
Wielkość rozpoznawanego oryginału - szerokość do 914 mm długość do 5m. Oryginał w trakcie procesu skanowania przechodzi (przesuwa się) przez wąską szczelinę i nie powinien być zniszczony (podarty) pobrudzony klejem, nie powinien pozostawiać zabrudzeń (np. szkice węglem, taśmy klejące). Oryginały grube powyżej 1-2 mm nie mogą być zmienione powierzchniowo (wypaczone).

*Skaner automatyczny
Wielkość rozpoznawanego oryginału do formatu A-3. Oryginały powinny być w postaci luźnych kartek (nie zszyte, nie sklejone, nie zniszczone). Zaletą tego skanera jest bardzo duża szybkość skanowania (70 stron A-4 na minutę).

Skanowane obrazy zapisywane są jako bitmapy w postaci cyfrowej do plików z rozszerzeniami *.tif, *.gif, *.jpg, *.bmp, *pdf. 
  HOME O firmie Usługi Sprzedaż Promocje Zamów on-line Informacje Kontakt  
 
 
PUH Tęcza s.c.
Łódź. ul. Żeromskiego 86 Tel. 42 636 06 04, 42 637 66 74
email: tecza@ksero-tecza.pl